Food Detective ™

Food DetectiveTest Food Detective ™

– pierwszy na świecie test na nietolerancje pokarmowe
– szybki i dokładny
– prosty do wykonania
– wynik już po 40 minutach
– do samodzielnego wykonania, w gabinecie lekarskim lub dietetycznym
– test badający pokarmy, na które najczęściej występują nietolerancje
– polecany dla dorosłych i dzieci od 3 lat

Test Food Detective™ 

wykrywa podwyższony poziom przeciwciał IgG ( izotopy 1-4) w reakcji na dany pokarm. Oparty jest na metodzie immunoenzymosorpcyjnej ELISA, która gwarantuje wiarygodność wyniku i najwyższą czułość. W ten sposób można zidentyfikować opóźnioną reakcję alergiczną.

Badane produkty spożywcze:
Zboża: kukurydza, pszenica durum, gluten, ryż, pszenica, żyto, owies.
Orzechy i strączkowe: migdały, orzechy brazylijskie, orzechy nerkowce, ziarno kakaowca, orzechy włoskie, orzeszki ziemne, groch, soczewica, fasola, soja.
Mięsa: wołowina, kurczak, baranina, wieprzowina.
Ryby i owoce morza: mięso ryb słodkowodnych (łosoś, pstrąg), skorupiaki (krewetka, krab, homar, małż jadalny), tuńczyk, białe mięso ryb (łupacz, dorsz, flądra)
Warzywa: brokuły, kapusta, marchewka, seler, ogórek, ziemniak, por, papryka (czerwona, zielona, żółta).
Owoce: jabłko, czarna porzeczka, grejpfrut, melon (cantalupa i arbuz), oliwki, pomarańcze i cytryny, truskawki, pomidory.
Inne: jajko (całe), mleko krowie, czosnek, imbir, grzyby, herbata, drożdże.

Wykonanie testu:
Przed samodzielnym wykonaniem testu na nietolerancję pokarmową Test Food Detective™  polecamy obejrzenie zamieszczonego filmu.


W celu wykonania testu pobierana jest próbka krwi włośniczkowej z palca. w następnych krokach postępować należy według załączonej instrukcji (instrukcja food detective).  Po około 40 minutach wynik jest gotowy do odczytu. Na jego podstawie można wdrożyć w życie, właściwie dobraną dietę eliminacyjną, która uwzględni wynik testu.

Test Food Detective™ można kupić w naszym sklepie internetowym i wykonać samodzielnie w domu lub można skorzystać z pomocy specjalisty lekarza lub dietetyka.

Testy zostały opracowany przez firmę Cambridge Nutritional Sciences (CNS) Ltd. z Wielkiej Brytanii, będącą częścią Omega Diagnostics Group PLC. Firma koncentruje się na produktach opartych na metodzie immunoenzymosorbcyjnej (ELISA), która gwarantuje pewność i wiarygodność wyników. CNS od 1994 r. specjalizuje się w testach z zakresu chorób zakaźnych i autoimmunologicznych.